Skip to content

náš příběh azoospermie

Neobyčejný příběh o tom, že když člověk opravdu něco chce

a udělá pro to maximum, děje se přesně to, co má.

I azoospermie se dá porazit.

chceme miminko

Rozhodli jsme se, že chceme být rodina. Azoospermie nám dala stopku.

Člověk míní, ale život mění. Všechno zlé je pro něco dobré. U nás tyto fráze platí na sto procent. Ve finále jsem šťastná, že nás neplodnost v podobě azoospermie potkala, protože díky naší životní zkušenosti mohu pomoci třeba právě vám. A jak to celé začalo?

azoospermie = nemůžete mít dítě

Po roce a půl snažení se o miminko, kdy už jsem propadala v zoufalství, nekonečné počítání plodných dnů, měření bazální teploty, sex už jen za účelem zplodit potomka, jsme si řekli, že je na čase to začít „řešit“. Já jsem byla dle mého gynekologa v pořádku, a tak přišla řada na partnera. To odpoledne, kdy přišel domů s výsledky, nikdy nezapomenu, tak zničeného jsem ho nikdy neviděla, z jeho výrazu bylo jasné, že je to blbý. Ptám se nervózně: „Tak co?“. On: „Nula.“ Já: „Jak nula? To jako jde?“. Prostě nula, nic, konec, nemůžeme mít děti. Azoospermie = žádné spermie ve spermatu = jste neplodný. Bez spermií se hold děti dělají těžko. Tahle ledová sprcha nás drsně skropila. Říkali jsme si předtím, tak budou trochu líné nebo jich nebude tolik, začneme zdravěji jíst, víc se hýbat, takové ty běžné rady, kterých po internetu koluje nespočet, a bude to v pohodě. Ale tuhle dardu, na to není nikdo připraven.

azoospermie
nemohu otěhotnět

Co teď s azoospermií?

Když jsme se oklepali z prvotního šoku, řekli jsme si ne, to není možný, to prostě NE, my budeme mít vlastní děti. Ale diagnózu azoospermie jen tak nespraví agávový sirup místo cukru a piksla s vitamíny, na to už potřebujete větší kalibr a hodně velkou touhu něco změnit. A my tohle naštěstí měli. V centru, kde byl Tomáš pro výsledky, mu řekli, že si má za 2 měsíce dojít na další SPG a pokud se diagnóza potvrdí, máme se objednat k andrologovi. Tak jsme si řekli, dobře, máme 2 měsíce, tak začneme dělat všechno, co víme, začneme pořádný detox. Na jednu stranu přišla úleva z toho, že už víme, kde je problém, už nemusím měřit teplotu, nic počítat, na druhou stranu nás čekala velká výzva. Už dávno před touto diagnózou jsem se věnovala alternativní medicíně, zdravé stravě, když to hodnotím zpětně, tak už jsem se na tuhle diagnózu připravovala roky předtím. Takže jsem zúročila všechno, co jsem měla do té doby nastudováno a do problému neplodnosti se ponořila mnohem hlouběji. Výsledkem byla detoxikační kúra, která po 5 měsících změnila náš život.

Druhý spermiogram

Změnili jsme stravu, pitný režim, začali s fytoterapií, otužováním a začali sportovat. Spolu, oba dva. Po 2 měsících šel Tomáš na kontrolní spermiogram, azoospermie se potvrdila. To už jsme brali s nadhledem. Objednali jsme se k věhlasnému andrologovi MUDr. Kočímu. Tomáš prošel řadou vyšetření, důležité genetické vyšetření bylo v pořádku, takže se jednalo o obstrukční azoospermii, to byla pro nás velká úleva. Tomáš v dospívání prodělal zánět varlete, který byl v té době přeléčen ATB, MUDr. Kočí mu zjistil variokélu a nízkou hladinu testosteronu. Prognóza zněla hormonální terapie, MESA/TESE, pokud by se operace podařila a našly by se spermie, tak samozřejmě umělé oplodnění. Pokud by se operace nepodařila, tak dárce spermatu, nebo adopce. S tím jsme se samozřejmě nemohli smířit. Další schůzka měla být za 3 měsíce, kde jsme se měli domluvit na dalším postupu. My jsme dále poctivě a intenzivně pokračovali v naší kúře, přidali jsme čínskou medicínu a detoxikační kúru na střeva.

nemohu otěhotnět
azoospermie

první úspěch naší kúry – azoospermie má smůlu

Po dalších 2 měsících detoxikační kúry jsem Tomáše poslala opět na kontrolní spermiogram. Velmi mě zajímalo, jestli to něco dělá. Protože během kúry se děly neskutečné věci, variokéla začala mizet, z těla odcházely nepěkné věci, tak jsem si říkala, to musí přece začít fungovat. A co myslíte? Byly tam. 3 kousky spermií, 2 mrtvé a 1 hodně líná, ale byly tam. Z azoospermie se náhle stala oligozoospermie. Naše nadšení neznalo hranic, to byl takový nával energie a chuti pokračovat, takže jsme zintenzivnili vše, co jsme dělali, poctivě pokračovali a doufali, že se výsledky ještě zlepší a že třeba Tomáš nebude muset podstoupit operaci MESA/TESE. Blížil se termín schůzky s MUDr. Kočím a já opět poslala Tomáše na kontrolní spermiogram…

z azoospermie je normozoospermie

Tušila jsem, že to bude dobré, ale tento výsledek nás posadil na zadek. My jsme to dokázali, díky námi poskládané detoxikační kúře, jsme se z absolutní nuly vyšvihli na 42 milionů spermií! Během 5 měsíců. Když si přišel do centra pro výsledky, všichni se na něj sesypali a ptali se, jak je to možný, jestli to bylo opravdu jeho sperma, nikdo nechápal, jen my. Následovala schůzka u MUDr. Kočího, který rovněž nechápal, okopíroval si výsledky spermiogramů a se slovy: „Kdyby vás bylo více takových, tak to tady můžu zavřít.“, se s Tomášem rozloučil. Určitě tímto nechci shazovat erudovanost a profesionalitu MUDr. Kočího a dalších lékařů, kteří se věnují reprodukční medicíně, cítím velkou úctu a respekt před tím, co dokáží, ale my jsme důkazem toho, že pokud člověk opravdu chce něco sám pro své dítě udělat, že to jde i jinak, bez operací a umělého oplodnění. I s takovou diagnózou, jako je obstrukční azoospermie. Když jsme my dokázali tohle s azoospermií, nějací lenoši jsou proti tomu hračka, takže pokud máte „jen“ oligozoospermii, asthenozoospermii nebo teratozoospermii, tak jsem přesvědčená, že ke zlepšení dojde díky kúře na 100%. No a za nějaký čas už jsme se dívali na mnohem krásnější výsledek – první fotku z ultrazvuku, kde bylo naše vysněné miminko, dcera Olivia.

azoospermie

detoxikační kúra

Díky velké víře v sebe sama, poctivé a intenzivní detoxikaci a změně myšlení, díky návratu ke zdraví. Poskládali jsme kúru, která dokázala zdánlivě nemožné. Zajímá vás naše cesta? Chcete se na ní vydat?

poděkování

Nejlepšímu manželovi

Děkuji, že jsi do toho se mnou šel, že jsi vydržel, neremcal a poctivě všechno dělal. Že jsi byl na stejné vlně a věřil, že to dokážeme. Děkuji za naše krásné a zdravé děti a za všechno, co pro nás děláš.

Naše cesta

Jak jsme to dokázali, přesný popis toho, co jsme dělali pro to, abychom měli společné dítě.

kontakt

Chcete-li se na cokoliv zeptat, napište mi, zavolejte, ráda budu v kontaktu.

azoospermie

E-book "Cesta za snem"